Kādēļ izvēlēties mājvizīti?
Dodamies mājvizītēs gan kā zīdīšanas konsultantes, gan pēcdzemdību periodā kā dūlas. Ja grūtniecības laikā, gatavojoties dzemdībām, varam tikties jebkur, tad pēc dzemdībām jau ir daudz iemeslu apciemot jauno ģimeni mājās:
*Jaunajiem vecākiem nav ar mazu zīdainīti jādodas ārpus mājas un jācenšas nokļūt kaut kur norunātajā laikā. Tas sagādā papildu stresu un rūpes, kuru jaunajiem vecākiem jau tāpat ir gana. Nepieciešamo atbalstu varat saņemt savās mājās, nemainot savu ikdienas ritmu. Sievietes resursi pēcdemdību periodā ir ļoti saudzējami – tie nepieciešami gan jaunās mammas lomas un jauno pienākumu apguvei, gan pieniņa ražošanai, gan labākai ķermeņa atjaunošanās norisei pēc piedzīvotajām dzemdībām. Turklāt savā vidē jūs jūtaties daudz drošāk nekā svešā, un jūsu drošības sajūta un pārliecība par saviem spēkiem ir tā, ko vēlamies stiprināt.
*Nav jāsatraucas par to, kā apģērbt mazulīti atbilstoši dažādiem laikapstākļiem un kā viņš jūtas autokrēsliņā. Arī šo varam izrunāt vizītes laikā un kopīgi sakomplektēt apģērbus dažādām situācijām. Noderīga var būt arī pirmsdzemdību vizīte/konsultācija, lai kopīgi sakārtotu līdzi uz plānoto dzemdību vietu ņemamo apģērbu un aprūpes lietas gan mazuītim, gan māmiņai un izvērtētu, ko vēl nepieciešams sagādāt, lai pirmajām nedēļām viss laicīgi būtu nodrošināts.
*Mājvizītē palīdzam ar pavisam praktiskiem ieteikumiem, kas piemēroti tieši jūsu dzīvesvidei:
- iekārtoties zīdīšanai ērtākajā pozā un vietā, ko varēsit izmantot arī turpmāk (atšķirībā no perfekti aprīkota zīdīšanas krēsla kādā kabinetā – to uz mājām līdzi nepaņemsit).
-piemeklēt tos palīglīdzekļus, kas jums jau pieejami (spilveni, pufi, pakaviņi, segas u.tml.).
-ierādīt ērtāko veidu bērniņa aprūpei, piemēram, apmazgāšanai ērtāko veidu tieši pie jūsu izlietnes, ņemot vērā tās formu, novietojumu, krāna augstumu, vannasistabas iekārtojumu, un ieteikt mazulim draudzīgus aprūpes risinājumus.
-novērtēt mazulītim iekārtotās vai kopā gulēšanai paredzētās guļvietas drošību, veicinot izpratni par faktoriem, kas jāņem vērā, lai gulēšana būtu ne tikai fiziski droša, bet nodrošinātu arī emocionālo tuvību un atbalstu zīdīšanai.
*Vērojot jūs dabiskajos apstākļos, mēs iegūstam vairāk informācijas un labāku izpratni par jūsu vajadzībām. Tā varam efektīvāk piemeklēt individuālus risinājumus un jūsu situācijai piemērotākās atbildes. Bieži vien, meklējot grūtību cēloņus telefoniski, taustāmies riņķī apkārt, cenšoties saprast, kas katrā atsevišķajā gadījumā būtu labākais. Mājvizītē to izprast ir daudz vieglāk, jo varam uztvert arī neverbālos signālus, novērot situāciju, un visi puzles gabaliņi mēdz vieglāk sakrist savās vietās.
*Svarīgi! Mēs nedodamies mājvizītē pārbaudīt, cik tīra un kārtīga ir jūsu dzīvesvide. Mēs dodamies satikt jūs un sniegt jums nepieciešamo atbalstu. Un, godīgi sakot, kad esat ar jaundzimušu mazulīti uz rokām, ļoti tīras un kārtīgas mājas dara mūs uzmanīgas – kā jūs to paspējat, kur jums tam rodas spēks un enerģija un kurš tajā laikā rūpējas par mazuli? Ir tikai normāli, ka, mazulim ienākot ģimenē, mainās jūsu prioritātes un ideālā kārtība mājās kļūst otršķirīga.
*Ja tev ir pieredze ar zīdīšanas konsultantes vai dūlas mājvizīti pēcdzemdību periodā, iedrošini citas jaunās mammas un ieraksti komentārā, ko tā tev deva!
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.