Kādēļ izvēlēties mājvizīti?
Dodamies mājvizītēs gan kā zīdīšanas konsultantes, gan pēcdzemdību periodā kā dūlas. Ja grūtniecības laikā, gatavojoties dzemdībām, varam tikties jebkur, tad pēc dzemdībām jau ir daudz iemeslu apciemot jauno ģimeni mājās:
Kad jaundzimušais neņem krūti...
Arī šodien piedzīvoju lielisku pieredzi, kad viens mazulis, kas 2 nedēļas nebija likts pie krūts skaisti krūti paņēma un ēda kā profesionālis. Protams, ar to vēl viss darbs nebeidzas – jāpavairo pieniņš, jo krūtis nav bijušas pietiekami noslogotas, un mazulim jāuztrenējas zīst pietiekami ilgi un efektīvi, bet pirmais lielais solis ir veiksmīgi sperts.
Piena krīzes
Piena krīze? Vai tomēr kāds stresa faktors uz brīdi samazinājis tavu oksitocīna līmeni? Ja godīgi, es neticu piena krīzēm. Es nenoliedzu, ka tādas ir. Jo es noteikti nezinu visu. Bet manā pieredzē, pašķetinot iepriekšējo dienu notikumus, vienmēr ir bijis atrodams kas tāds, kas varētu būt bijis par iemeslu tam, kādēļ pieniņš uz laiku it kā apsīkst. Visbiežāk tie ir kādi emocionāli pārdzīvojumi vai fiziska pārpūle, reizēm arī pārmērīgs nogurums vai menstruālā cikla atjaunošanās. Piena plūsmas apsīkšana ir veids, kā ķermenis nodod ziņu, ka kaut kur ir pārkāptas robežas. Sieviete, gribot būt “labā meitene”, nedusmoties, neuztraukties u.tml., var sevi apmānīt, un izlikties, ka nekas jau nav noticis, bet ķermenis liks pievērst uzmanību un meklēt iemeslus.
Zīdīšana un menstruālā cikla atjaunošanās
Mammām, kas zīda mazuli ar krūti, menstruālais cikls var atjaunoties vairākas nedēļas, mēnešus vai pat gadus pēc dzemdībām, atkarībā no zīdīšanas intensitātes un ilguma. Darbojas princips - jo biežāka zīdīšana un vairāk mammas piena bērniņa uzturā, jo mazāka iespēja, ka atjaunosies menstruācijas. Tomēr mēs katra esam atšķirīga un mūsu ķermeņi reaģē atšķirīgi, tādēļ nav viena grafika visām sievietēm, kas ļautu droši paredzēt menstruāciju atjaunošanās laiku. Informācija liecina, ka mēnešreizes var atjaunoties jau 6 nedēļas pēc dzemdībām, biežāk trīs mēnešus pēc dzemdībām vai pat vēl vēlāk. Iespējamība, ka tās atsāksies ātrāk ir, ja:
Gatavošanās dzemdībām online
Šobrīd piedāvājam iespēju gatavoties dzemdībām individuālu konsultāciju veidā zoom platformā, vienojoties par abpusēji izdevīgu laiku. Cenšamies maksimāli pietuvināt tēmu izklāstu klātienes nodarbībām, vienlaikus izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības - iespēju izmantot dažādus uzskates līdzekļus foto un video formātā.
Kas mainās vīrieša ķermenī, kļūstot par tēti?
Mīļie topošie tēti, vai jums šķiet, ka daba paredzējusi sievietes sagatavot mammas lomai labāk nekā jūs pašus tēta lomai? Pārmaiņas, kas notiek ar sievietes ķermeni ir ļoti redzamas, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka vīrieši varētu būt bioloģiski “mazāk sagatavoti” savai tēva lomai. Tāds priekšstats ir nepatiess. Bioloģiskas izmaiņas (hormonālas un smadzeņu darbības izmaiņas) pēc bērna piedzimšanas piedzīvo arī tēti.
Lūk, lieliskas antropoloģiskos pētījumos balstītas atziņas par tētiem:
Ja bērns grib tikai mammu vai tēti!
Vai būt par vecākiem nebūtu daudz vienkāršāk, ja mēs varētu parūpēties, lai mūsu bērni vienmēr būtu apmierināti? Vecāki bieži vēlas, lai tā būtu. Īpaši situācijās, kad bērns savu neapmierinātību pauž nepiemērotā brīdī – kad jūtamies noguruši, steidzamies, esam izsalkuši, saslimuši vai piedzīvojam citu grūtu situāciju (piemēram, gaidām nākamo mazuli). Ironiski, ka parasti tieši šajos brīžos bērniem rodas nepiepildāmas vēlmes. Bērni it kā uztver mūsu stresu un neapzināti mēģina to izpaust, kļūstot prasīgi vai pārbaudot robežas.
Mazuļiem un bērnudārzniekiem nereti gadās posmi, kad viņi dod priekšroku kādam no vecākiem. Tam ir dažādi iemesli, kas aprakstīti zemāk. Bet vispirms daži ieteikumi abiem iesaistītajiem vecākiem. Tāpat kā vienmēr bērnu audzināšanā, vissvarīgākā ir attieksme.
Atraidītajam vecākam vajadzētu to uztvert kā lielisku iespēju (tiešām!), jo tā ir iespēja būt īstam/-ai varonim/-ei. Protams, ka ir nepatīkami dzirdēt “Nē, mammu (vai tēti), es tevi negribu!”, bet:
1. Jūsu bērna mīlestība jums ir garantēta, un, lai cik grūti būtu tam noticēt brīdī, kad bērns saka “Mammu, ej prom!”, tas nav domāts personiski.
Konsultējam attālināti
Atbalsts šajā laikā ir nepieciešams tāpat kā agrāk un varbūt pat vēl vairāk. Mēs esam tepat līdzās un piedāvājam sazināties ar mums attālināti, ja nepieciešams atbalsts. Konsultējam, izmantojot telefonsarunas, Whatsapp saziņas, videozvanu sniegtās iespējas. Droši jautājiet - visu paskaidrosim, saprotot, ka šī situācija ir jauna un neierasta mums visiem. Uz tādu pašu sapratni ceram no jums :)
Ir iespēja saņemt:
- dūlas konsultācijas - pārrunāt visus ar grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību laiku saistītos jautājumus, kā arī dalīties savās domās un emocijās atbalstošā sarunā;
- grūtnieču un jauno māmiņu psiholoģes konsultācijas;
- zīdīšanas konsultācijas (ieteicams iepriekš nofilmēt bērniņu zīdīšanas laikā);
- individuāla vai pāra sagatavošana dzemdībām;
- online dzemdību sagatavošanas kursi;
- konsultācijas vecākiem no grūtniecības laika līdz mazuļa 2 gadu vecumam (ietverot visdažādākās tēmas, tostarp mazuļa aprūpes un hendlinga situācijas, piebarošanas, podiņmācības, audzināšanas u.c. jautājumus, kā arī, protams, psihoemocionālo atbalstu vecākiem, piedzīvojot dažādās dzīves situācijas mazuļa augšanas laikā.)
Dodieties uz sadaļu Kontakti, un vienosimies par visērtāko sadarbības formu!
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.